Shipping KÄTTETOIMETAMISE AEG 1 – 3 TÖÖPÄEVA
Shipping SAATMINE TASUTA
Shipping On ohutu osta

Sümbolid teie ilutoodete peal. Mis on nende tegelik tähendus?

15.01.2019

PAO (säilimisaeg pärast avamist) 
PAO on „avatud purgi“ sümbol, mis annab mõista, kui kaua toode pärast avamist säilib. Ajavahemik on peaaegu alati märgitud kuudes ja on nähtav numbrina, millele järgneb täht „m“, kas siis purgi graafilises disaini osana või selle kõrval. „Säilimisaeg pärast avamist“ märge tuleb lisada toodetele, mille kõlblikkusaeg on 30 kuud ja enam.

 

 


Rohelise punkti sümbol 
Rohelise punkti sümbol (kasutusel Euroopas) näitab, et tooteid tegev ettevõtte maksab taaskasutusorganisatsioonile, et nad tagaksid nende pakendijäätmete ökoloogiliselt vastutustundliku haldamise.

 

 


„Hüppavad jänese“ sümbol (The Leaping Bunny) 
„Hüppava jänese“ sümbol on rahvusvaheliselt tunnustatud logo, mis tähendab seda, et tootja ei testi oma toodet loomade peal ning vastab „kosmeetikaalase tarbijainformatsiooni ühingu“ (CCIC) „hüppava jänese programmi“ (Leaping Bunny Program) standarditele.

 

 


PETA Cruelty-Free ehk julmusevaba jänes 
„Cruelty-free“ ehk julmusevaba jänese sümbol tuleneb Loomaõiguslusorganisatsiooni (PETA) sertifitseerimise programmist, mis näitab, et tootja ja tema varustaja ei vii loomade peal läbi testimist kogu toote olelusringi vältel. Samuti on olemas „cruelty free ja vegan“ sümbol, mis näitab, et tootja kasutab ka taimseid koostisosi oma toodete juures.

 

 Gluteen on üldine nimetus proteiinidele, mida võib leida nisust (nisumarjad, durum, emmer-nisu, semolina, speltanisu, farina, farro, graham,  KAMUT® turaaninisu ja kultuur-üheteranisu), rukis, oder, tritikale – nisu ja rukki hübriid. Gluteen aitab toidul säilitada selle kuju, toimides nagu liim, mis hoiab toitu koos. Gluteeni võib leida mitmetest toitudest, isegi sellistest, kus te ei arva seda olevat. Siiski, meigitoodete koostise uurimine – ning dešifreerides seejärel nende keemilised nimed, et teha kindlaks, kas nad ka tegelikkuses gluteeni sisaldavad – ei ole kerge ülesanne. Mayo Kliiniku kohaselt ei saa gluteen läbi naha imenduda. Kuna gluteeni proteiinid on väga suured, on nende imendumine peaaegu võimatu. Peamine probleem tekib siis, kui gluteeni sisaldavad tooted kogemata alla neelata. Seetõttu ongi väga oluline kasutada gluteenivabu meigitooteid, nagu huulepulk ja huulepalsam.

 

 


Parabeenid on teatud tüüpi säilitusained, mis võeti esimesena kasutusele 1950ndatel. Nad pikendasid mitmete ilutoodete kõlblikkuseaega, ennetades hallituse ja bakterite kasvu. Oluline on märkida, et koostisosades olevate säilitusainete protsent on üldiselt väga väike. Tootjad arendavad kogu aeg aina uusi ja efektiivsemaid säilitusaineid, mistõttu on praegu saadaval suurem valik kui kunagi varem. Kui soovite loobuda toodetest, mis sisaldavad parabeeni, siis valige tooted, mis kasutavad selliseid koostisosi, nagu etüülheksüülglütseriin (mis on taimse päritoluga) või fenoksüületanool, mis on veel üks parabeenide alternatiiv, naturaalse päritoluga eeteralkohol.

makemyday.ee kasutab küpsiseid. Kui nõustute küpsiste kasutamise nõudega, vajutage palun „Nõustun" või jätkake lehekülje sirvimist. Täpsemalt saate selle kohta lugeda meie Privaatsuspoliitika lehelt.